Nedēļa Krabi Taizemē
15.03.2023. 1. diena Taizemes (Krabi) ceļojumā.
Pēc ļoti nogurdinošā 11 st pārlidojuma no Helsinkiem līdz Bangkokai, kura laikā esam ne visai veiksmīgi centušies kaut nedaudz pagulēt, 6:00 no rīta izkāpjam Bangkokas lidostā samiegojušies un jūtamies tā, it kā būtu Jāņu dienas rīts, jo parasti tā ir vienīgā nakts gadā, ko pavadām nomodā.
Steidzīgā solī dodamies uz savu nākamo reisu no Bangkokas uz Krabi, kurš paredzēts pēc 3 st, bet nav īsti skaidrs, vai mums liks iet laukā no transfēra zonas (jo šis reiss nav pirkts kopā ar pārējiem lidojumiem kā savienoto reisu posms). Uzjautājuši par šo aspektu kādam no lidostas darbiniekiem, noskaidrojam, ka varam mēģināt transfēra zonu nepamest un dodies uz nākamajiem vārtiem, kas būšot daudz ātrāks process. Tā arī darām un jau pēc 50 min esam izgājuši nelielu, ātru muitas kontroli transfēra zonā un esam pie Bangkok Airways reisa vārtiem. Tiktāl viss veiksmīgi. Un tad jau atliek vairs tikai 1.5 st lidojums līdz Krabi, kura laikā mums pat pasniedz omletes un karstos dzērienus bez papildus maksas.
Ielidojuši Krabi, ātri tiekam pie taxi (sistēma šeit organizēta un cenas vienotas- 600 bati (ap 17 EUR) par 40 min. privāto braucienu līdz viesnīcai Ao Nang kūrortā.
Pirmās 4 naktis pavadīsim Centara Ao Nang Beach Resort&Spa**** viesnīcā, kas atrodas tieši Ao Nang pludmalē. Ir patīkami, beidzot sajust patīkamo +35 grādu siltumu un sauli. Pēc nogurdinošā 20 stundu garā pārlidojumu maršruta iekārtojamies pludmales zviļņos pie viesnīcas baseina un, malkojot ledus kafiju un, mielojoties ar saldējumu un Taizemē populāro “Mango sticky rice” desertu, izbaudām laiskus atpūtas mirkļus.
Mani priecē patīkamā ūdens temperatūra gan jūrā, gan baseinā (+ ap 29 grādi). Jūra ir burvīga, ar smilšu/grants gultni, mierīga, bez viļņiem, ar skaistu skatu uz karsta klinšu masīvu, kas ieskauj pludmali. Tālumā jūrā redzamas vairākas klinšu salas. Krabi reģionam raksturīgās majestātiskās klintis esot veidojušās tūkstošiem gadu gaitā kaļķakmens pamatiežu sabrukšanas rezultātā. Tieši šīs klintis, manuprāt, padara Krabi pludmales tik valdzinoši skaistas un to dēļ jau sen esmu vēlējusies šeit nokļūt.
Iekārtojušies viesnīcas numuriņā un sakopušies pēc garā ceļa, dodamies pastaigā pa Ao Nang promenādi, kura ved gar plašu, garu smilšu pludmali.
Pludmales otrā pusē rindojas neskaitāmi veikaliņi, restorāni, masāžu saloni. Savukārt pludmalē Ao Nang piestātnē krastā pietauvojušās “garās astes” laivas. Ar vienu no tādām nākamajā dienā dosimies privātā izbraukumā uz Hong salu.
Vakarā izbaudām Ao Nang piedāvātos civilizācijas labumus, palutinot sevi ar jūras veltēm un vistas kariju, kā arī iepērkot proviantu nākamās dienas izbraukumam un izbaudot skaistu saulrietu pludmalē.
Vakaru noslēdzam ar relaksējošu masāžu stundas garumā kāda no saloniem tepat uz galvenās Ao Nang ielas (300 baht jeb 8.50 EUR p.p).
Diena ir bijusi gara un laiks doties pie miera, lai rīt ar no jauna atgūtiem spēkiem iepazītu Hong salu grupu, kur vēlamies baudīt kaļķakmens klinšu skatus, pludmales atpūtu un snorkelēšanas iespējas.
16.03.2023. 2. Diena Taizemes (Krabi) ceļojumā.
No rīta brokastojam viesnīcā, kur bufete ir gana daudzveidīga un ietver sevī gan dažādus siltos ēdienus (kariji, fritētas zivis, vista, sautēti dārzeņi), gan augļus (melones, arbūzi, ananāsi, marakuja), gan arī salātus, smalkmaizītes un karstos dzērienus. Patīkami, ka šeit piedāvājumā ir arī kafija latte, kas nu jau kļuvusi par manu brokastu neatņemamu sastāvdaļu ikdienā.
10:00 dodamies uz Ao Nang laivu piestātni, kur mūs jau sagaida vakar aizrunātās “garās astes laivas” (long tail boat) saimnieks. Laivu esam rezervējuši par 3500 baht (100 EUR) uz visu dienu privātam izbraukumam uz Hong salu Andamanu jūrā. Laivas izskats gan mums liek vilties- izskatās, ka laivas labākās dienas jau sen pagājušas, par ko liecina nolupusī laka un izbalējusī uzrakstu un lentu krāsa. Arī pats laivas saimnieks knapi runā un saprot angliski, tomēr jāatzīst, ka laivu viņš vada ļoti profesionāli, jo stundu garajā braucienā līdz Hong salai jūras slimību neesam dabūjuši.
Tiekam pievesti pie Hong salas galvenās pludmales mola ar norunu, ka šeit pavadīsim divatā tik daudz laika, cik vēlēsimies. Tas arī bija galvenais iemesls, kādēļ izvēlējos privātu izbraukumu, nevis organizēto grupu ekskursiju ar ātrgaitas motorlaivu, kādu jau izbaudījām pirms 7 gadiem braucienā no Puketas uz Phi Phi salām. Tas bija īsts “konveijers”, kur katrā pludmalē tiek noteikts konkrēts laiks tās apskatei/peldēm un tad atkal jāskrien atpakaļ uz laivu. Viens vienīgs stress, no kura šoreiz vēlējos izvairīties. Un šis lēmums bija ļoti pareizs.
No Hong salas pludmales nesteidzīgi uzkāpjam pa metāla kāpnēm uz 109 m augstumā izveidoto Hong salas skatu vietu, no kuras paveras 360 gr. panorāma uz Pangngas līcī Andamanu jūrā, kur plašajā ūdens klajumā paceļas daudzas stāvas vientuļas kaļķakmens klintis, kas esot atliekas no senas kaļķakmens grēdas, ko izskalojis jūras ūdens. Klintis ir apaugušas ar zaļojošiem krūmiem, kas iesakņojušies kaļķakmens plaisās. Skatam neierasta, burvīga panorāma.
Ļoti vilinoša no augšas izskatās arī Hong salas garā smilšu pludmales strēle, uz kuru kāpjam atpakaļ lejā, lai atveldzētos ūdenī un izbaudītu skaistos līča skatus.
Jauki, ka pludmales līcītis ir norobežots no laivu piestātnes, lai atpūtnieki varētu mierīgi peldēties rāmajā līča ūdenī, laivu netraucēti. Šeit iemēģinām savu Dekatlonā nopirkto snorkelēšanas masku un priecājamies par krāsainajām zivtiņām, kas brīvi peld mums apkārt. Karsta klinšu ieskautā balto smilšu pludmale ar smaragdzaļo ūdeni ir tik burvīga, ka nudien nekur negribas steigties, tādēļ pavadām šeit pāris stundas.
Tad dodamies atpakaļ uz laivu, kur mūs pacietīgi gaida tās saimnieks. Tālāk viņš mūs ved uz Hong salas lagūnu, kas ir tāds kā neliels iekšējais ezers, ko ieskauj kaļķakmens klintis visapkārt tam, veidojot tikai nelielu izeju uz jūru, pa kuru ar laivu iebraucam lagūnā. Ūdens gan te tāds duļķains, tādēļ šeit nepeldamies, bet tiekam uzcienāti ar sulīga arbūza šķēlēm, kuras laivinieks uzservējis uz krāšņiem ornamentiem rotātas paplātes. Viņš arī laipni piedāvā mūs nofotografēt kopā uz laivas šajā lagūnā.
Nākamā brauciena pietura ir Pakbia sala. Šeit ir pāris ainaviskas gaišo smilšu pludmales, šūpoles pludmalē un skatu piesaista sēnes formas klintsbluķis, kas, erozijas rezultātā atdalījies no pārējā klinšu masīva, tagad vientuļi paceļas virs ūdens un veido savdabīgu ainavu. Nedaudz pasnorkelējuši, secinām, ka te zivtiņu nav, tādēļ papeldamies, pafotografējamies šūpolēs un dodamies atpakaļ uz laivu.
Vēl palikusi pēdējā pieturas vieta- Lading sala. Te piebraucam ap 15:00 un lielākā pludmales daļa jau ir ēnās. Tomēr tā ir ļoti gleznaina pludmale, kas atrodas nelielā klinšu ieskautā līcīti, tās vienā pusē slejas majestātiskas kokospalmas un arī te ir ierīkotas šūpoles, kas galvenokārt kalpo kā fotosesiju vieta.
Safotografējušies zem kokospalmām, dodamies peldēties un snorkelēt. Arī šeit zivtiņu ir daudz mazāk kā Hong pludmalē. Tādēļ peldamies un izbaudām ainavas. Tā arī paiet stunda līdz 16:00, kad pienāk laiks doties uz laivu, jo vēl jau stundas brauciens atpakaļ līdz mūsu kūrortam.
Kopumā esam lieliski pavadījuši saules un skaistu pludmaļu ainavu piepildītu nesteidzīgu dienu divatā. Esam atkopušies pēc garajiem pārlidojumiem un jau iejutušies jaunajā vidē. Vakariņojam tepat mūsu viesnīcas pludmales restorānā saulrieta laikā. Esam patīkami saguruši, bet vēl izstaigājam Ao Nang galveno ielu, iepazīstot plašo restorānu, veikaliņu un masāžu salonu piedāvājumu. Vakaru noslēdzam ar eļļas masāžu katram (300 baht, jeb 8.50 EUR). Un tad laicīgi dodamies pie miera, jo rīt mums agri jāceļas, lai 7:30 jau būtu gatavi doties ekskursijā uz Khao Sok nacioālo parku.
17.03.2023. 3. diena Taizemes (Krabi) ceļojumā.
Ceļamies agri no rīta, jo pirms ekskursijas sākuma uz Khao Sok nacionālo parku 7:30, vēl jāpaspēj pabrokastot. Diena solās būt gara un aizraujoša. Pirms 7 gadiem esam jau bijusi Khao Sok parkā Puketas ceļojuma ietvaros, bet toreiz laika trūkuma dēļ nevarējām apskatīt Chiew Larn ezeru, tādēļ šī mums palikusi kā nepiepildīta “must do” aktivitāte.
1 dienas ekskursiju uz šo ezeru esam norezervējuši par 3300 baht katram (95 EUR) turpat Ao Nang galvenajā ieliņā kādā no ofisiem. Tūri nodrošina South Siam Adventure kompānija un dienas beigās secinu, ka šo braucienu droši varu ieteikt arī citiem. Bet nu par visu pēc kārtas.
Tātad no rīta pie viesnīcas mūs sagaida mikrobusiņš, kur satiekam pārējos šīs dienas grupas ceļabiedrus (kopā būsim 10 tūristi). Tad 2 st brauciens līdz Khao Sok nacionālā parka apmeklētāju centram pie Chiew Larn ezera. Nacionālais parks te izveidots 1980. gadā, kad pēc Račabrapas aizsprosta izbūves šeit izveidojās uzpludināts ezers ar aptuveni 100 krāšņām salām. Parka teritorija aptver 738 km2 lielu neskartu lietusmežu platību. Ezera piestātnē tiekam sasēdināti garās astes laivā, ar kuru uzsākam aptuveni stundu ilgo braucienu pa milzīgo ezeru, kuru visapkārt ieskauj lietus mežiem apaugušās smilšakmens un kaļķakmens klintis, kuru stāvās sienas paceļas 300 līdz 600 m augstumā virs ūdens līmeņa.
Brauciena kulminācija ir “trīs māsu” kaļķakmens klintis, kas majestātiski paceļas virs ūdens un ir šī ezera “vizītkarte”. Piebraucam klintīm pavisam tuvu klāt un izbraucam starp tām (gluži kā Kapri salas laivu tūrē). Būtu gan gribējies šo skaistumu izbaudīt divatā, savā tempā un bez citiem “instagramm” cienīgo foto kadru meklētājiem mūsu laivā…
Tālāk laivojam līdz peldošajam restorānam kurš kopā ar bungalo namiņu viesnīcu izveidots uz ezerā ierīkotiem pontoniem. Šeit tiekam cienāti ar gardām pusdienām, kas ietver rīsus ar sautētiem dārzeņiem, vistu, grillētu zivi un skaisti servētiem gardiem augļiem.
Nesteidzīgi papusdienojuši, kāpjam atpakaļ laivā un tiekam vesti līdz vietai, kur sākas 1 km gara dabas taka cauri lietusmežam. Gids gan mūs biedē, ka šeit mēs varam sastapt čūskas, redzēt lāčus, ziloņus un ciest no moskītu kodumiem, bet patiesībā pastaiga ir tik droša un mierīga, ka to no garlaicības izglābj tikai gida aizrautīgais stāstījums (angļu valodā) par visiem dzīvniekiem, kukaiņiem un kokiem, kas šim mežam raksturīgi. Šajā apvidū patiešām mājojot ziloņi, tīģeri, lāču, meža cūkas un pērtiķi, kā arī ap 188 sugu putni.
Pēc pastaigas nonākam salas otrā krastā, kur mūs sasēdina bambusu plostā un aizved līdz stalaktītu/stalagmītu alai klintī virs ezera. Arī te mūsu gids, apgādājis grupu ar kabatas lukturīšiem, aizrautīgi stāsta par budistu mūku, kas pirms 40 gadiem dzīvojis šajā alā, kā arī izgaismo skaistos koraļiem līdzīgos stalaktītus/stalagmītus, kuri šeit veidojoties lietus sezonā. Un tad braucam atpakaļ uz restorānu, kur varam izmantot stundu brīvo laiku katrs pēc saviem ieskatiem- izbraucot pa ezeru ar kanoe vai peldoties tepat no bungalo mājiņu kāpnītēm.
Pēc pārgājiena dienas karstumā, veldzējoša pelde šķiet lieliska izvēle. Šeit gan nav pludmales un nav arī ziņu par to, cik dziļš ir ezers, tādēļ drošības pēc izmantojam glābšanas vestes kā pludiņus. Peldoties un baudot skaistās ezera ainavas, iepazīstamies ar pārējiem grupas biedriem un dalāmies pieredzē par jau redzēto Krabi un to, cik garš katram no mums bijis pārlidojumu maršruts līdz šim paradīze stūrītim. Pēc peldes atguļos pītā zvilnī un malkoju atdzesētu alu, piekozdama cepumiņus. “Nu kas var būt labāks par šo!?”
Ap 17:00 dodamies atpakaļ uz laivu un tad 45 min garā braucienā, palēnām rietošās saules staru pavadīti, atpakaļ uz apmeklētāju centru, no kura vēl 2 st ar busiņu līdz savai viesnīcai.
18.03.2023. 4. diena Taizemes (Krabi) ceļojumā.
Šodien izlemjam atpūsties tepat viesnīcā un tās tuvumā, jo no iepriekšējās dienas garās izbraukuma ekskursijas jūtamies saguruši. Dienas pirmo pusi pavadām peldoties jūrā un viesnīcas baseinā (šodien gaiss +36 un ūdens +29 grādi), kā arī sauļojoties pludmales zviļņos.
Tomēr ilgi jau tā laiskoties neprotu, tādēļ dodamies īsā (1 km) pastaigā pa “mērkaķu taku”, kas sākas tepat mūsu viesnīcas tuvumā un ved cauri “džungļiem” līdz citai Centara ķēdes viesnīcai, kas atrodas pie stāvu cirkveida klinšu sienas ieskautās Pai Plong pludmales. Taka ir veidota no koka kāpnēm ar margām un ir pietiekami droša, lai pa to varētu iet arī pludmales čībās. Takas pašā sākumā, Ao Nang pludmales galā, dzīvo vesels bars pērtiķu, kas, protams, piesaista tūristu uzmanību ar savām rotaļām un kautiņiem. Daži atpūtnieki paņēmuši līdzi banānus un cienā ar tiem amizantos dzīvnieciņus. Kāds pat iemanījies, ka pērtiķiem patīk dzert ūdeni no plastmasas pudeles un tad nu dzirda visus izslapušos bara iemītniekus. Nudien aizraujoši šajā visā kņadā noskatīties.
Tālāk takā gan pērtiķus vairs nemanām un ātri vien esam jau nonākuši līdz Pai Plong pludmalei, kurā atrodas tikai viena viesnīca. Ieejot šajā pludmalē, viesnīcas sargs prasa parakstīties un vēlāk, izejot no pludmales, “atrakstīties”. Ieejas maksas te nav un tālāk jau varam brīvi iekārtoties uz sauļošanās sedziņas kur vien sirds tīko. Šajā pludmalē iespējams nokļūt tikai ar laivu, vai pa taciņu, pa kuru atnācām mēs. Te nepieved neviens ceļš, jo skaisto smilšu pludmali visapkārt ieskauj stāvas klinšu sienas, kas arī veido šīs vietas maģisko pievilcību.
Peldoties jūrā, ar acīm “izgaršoju” šo pasakaino skatu uz krūmājiem apaugušajām kaļkakmens klintīm un kokospalmām smilšu strēles fonā. Pēc peldes izlemjam papusdienot viesnīcas restorānā, izvēloties galdiņu ar skatu uz jūru. Pa dienu galdiņi šeit brīvi pieejami jebkuram apmeklētājam “no malas”. Viesnīcas restorāna oficianti ir laipni, smaidīgi, rūpējas par viesu labsajūtu. Bet ēdienu izvēle gan vairāk rietumnieciska. Maza izvēle no taizemiešu virtuves. Un šī ir pirmā vieta Krabi, kur mūsu rēķinā tiek iekļauts “serviss fee” un vēl kaut kāds papildus nodoklis. Kā rezultātā samaksājam vairāk kā iepriekšējās ēdienreizēs Ao Nang kūrortā. Šoreiz rēķins ir 1177 baht (34 EUR), bet par skaistu skatu jau parasti restorānos jāmaksā vairāk….
Tā nu esam pavadījuši pāris stundas šajā pludmalē un dodamies atpakaļ pa taku uz savu viesnīcu, lai sakoptos pirms vakara “cēliena”.
Viesnīcā norezervēju galdiņu pludmales restorānā uz 18:00, jo ap to laiku būšot dzīvā mūzika. Pasūtam dzērienus un izbaudām burvīgu vakaru, klausoties 3 taizemiešu meiteņu skanīgajās balsīs un ģitāras skanējumā, kam romantisku noskaņu piešķir jūras un saulrieta fons.
Meitenes izpilda repertuāru angļu valodā un ir jauki, ka daļai dziesmu varu dungot līdzi. Nedaudz arī uzdejojam, lai gan smiltīs dejot neesam raduši…Pēc saulrieta uzstājas taizemiešu tradicionālo deju dejotājas- divas jaunas vietējās meitenes un arī viņu liegajās un vijīgajās roku kustībās ir aizraujoši noraudzīties.
Vakaru, kā jau ierasts, noslēdzam ar masāžu. Ir nudien labi tā baudīt sauli, jūru, gardus ēdienus, skaistas ainavas, mūziku, deju un masāžas.
5. Diena Taizemes (Krabi) ceļojumā. 19.03.2023.
Šodien mums ieplānota pārcelšanās no Ao Nang kūrorta viesnīcas uz Railay pludmales viesnīcu Railay Bay Resort&Spa****, kur pavadīsim turpmākās 3 dienas/2 naktis. Railay pludmale izslavēta ar savu skaistumu un tā ir iecienīts vienas dienas laivu izbraukumu galamērķis no Ao Nang vai Krabi pilsētas. Šai pludmalei iespējams piekļūt tikai no jūras, jo ceļu uz šejieni nav. Tā kā šķiet, ka vienas dienas izbraukumā tā īsti šo vietu nepaspēsim izbaudīt, tad esmu ieplānojusi šeit palikt viesnīcā pie pašas Railay pludmales.
Priekšpusdienu pavadām peldoties un sauļojoties pie savas Ao Nang viesnīcas, līdz brīdim, kad jāizrakstās no numuriņa. Tad ar čemodāniem dodamies 5 min pastaigā līdz Ao Nang laivu piestātnei, kur nopērkam biļetes braucienam ar “garās astes” laivu uz Railay West pludmali (100 baht jeb nepilni 3 EUR katram). Brauciens notiek, kad savācas 8 cilvēku grupa. Un tas notiek ātri. Pēc brīža jau esam ar visiem čemodāniem iekāpuši laivā un pēc 15 min brauciena esam jau klāt izslavētajā pludmalē, kura ir pilna ar garās astes laivām.
Plašo smilšu pludmali no abām pusēm ieskauj augstas klintis un pludmales krastā rindojas vairākas viesnīcas ar bungalo tipa namiņiem, kas paslēpušies zaļojošos dārzos zem kokospalmām. Pēc dažu minūšu iešanas pa karstajām smiltīm, esam klāt savā viesnīcā ar cerību, ka varēsim tikt numuriņā jau pirms oficiālā reģistrācijas laika (14:00). Mūs sagaida ar atdzesētiem dzērieniem un vēsu, mitru dvielīti, ar kuru noslaucīt “ceļa putekļus” no sasvīdušajām sejām. It kā sīkums, bet patīkami. Numuriņš gan vēl nav atbrīvojies, tādēļ kādu stundu pavadām pie viesnīcas baseina zviļņos ar skatu uz jūru.
Kamēr Jānis lasa grāmatu, es apstaigāju tuvējos tūrisma ofisiņus un norezervēju privātu izbraukumu ar garās astes laivu uz tuvējām 4 salām nākamajai dienai (2800 baht jeb 80 EUR) par 6 stundu izbraukumu. Salīdzinājumam- mūsu viesnīca šādu pašu izbraukumu man piedāvā par 8000 baht (228 EUR). Droši vien šajā gadījumā gan tā būtu luksusa laiva ar svaigu krāsojumu un izsmalcinātām piknika uzkodām, bet šoreiz mani interesē ekonomiskākais variants- galvenais, ka laiva kustās uz priekšu;)
Un tad jau ir pienācis laiks, kad varam iekārtoties jaunajā “mājvietā” uz nākamajām 2 naktīm. Mums tiek ierādīts bungalo tipa divstāvīgas mājiņas numuriņš pirmajā stāvā ar nelielu privātu āra terasīti, kas norobežota no apkārtējo skatieniem ar zaļojošiem augiem. Numuriņš vienkāršs, bet tajā nekā netrūkst. Iekārtojušies, papusdienojam tepat viesnīcas restorānā ar skatu uz skaisto pludmali.
Jāatzīmē, ka atšķirībā no Ao Nang pludmales, šeit- mūsu viesnīcai tuvākajā pludmales galā ir samērā labi vērojams bēgums, jo ap 14:00 dienā jūra “atkāpjas” vairākus desmitus metru, atstājot tikai smilšu/akmeņu gultni. Tad nu gaidot, kad ūdens atgriezīsies, dodamies pastaigā, iepazīstot Railay kūrorta galveno ieliņu, kurā abās ielas malās rindojas vienkārši restorāniņi, bāri, “piparbodītes”, pāris masāžas saloni un tūrisma aģentūras.
Ārpus galvenās ieliņas un viesnīcu teritorijām valda Taizemei jau ierastā netīrība. Arī te var sastapt pērtiķus, kas vietām manāmi arī uz ēku balkoniem….Labi, ka ne mūsu viesnīcas teritorijā! Te gan jāpiebilst, ka nākamajā dienā šie negantieki pamanījās ierasties ciemos arī mūsu viesnīcā un viens pat nekaunīgi ielavījās mūsu numuriņā un Jānim redzot, nočiepa riekstiņu paku no galda “minibāra”.
Ap 17:00, kad “jūra atgriezusies”, izbaudu lielisku peldi rāmajā jūras ūdenī, priecājoties par apkārtējās dabas skaistumu, bet vienlaikus secinot, ka acis jau pieradušas pie paradīzes pludmaļu skatiem šajā braucienā un vairs tik lielu sajūsmu, kā pirmajās ceļojuma dienās, neizjūtu. Bet nenoliedzami, ka šeit ir skaisti. Varbūt vienīgi traucē nemitīgā laivu motoru dūkoņa, īpaši tuvojoties vakaram, kad daudzi atpūtnieki dodas prom no pludmales atpakaļ uz saviem kūrortiem. Saulrietu sagaidām ar kokteiļiem viesnīcas zviļņos pašā pludmales krastā un saule šeit riet tieši līča centrā. Patiešām maģiski vērot, kā sārtā “bumba” aizslīd aiz kādas no salām tālumā.
6. diena Taizemes (Krabi) ceļojumā. 20.03.2023.
Šodien esam ieplānojuši izbraukumu uz tuvējām sālām ar privātu “garās astes” laivu. Jau iepriekšējā dienā esmu norezervējusi šādu 6 st. ekskursiju par 2800 baht (ap 80 EUR) vietējā tūrisma ofisiņā East Railay Bay pludmalē. Norunājam, ka laiva ar “šoferīti” mūs gaidīs pie East Ralay piestātnes, kas ir garš pontonu mols, kas iestiepjas prāvu gabalu jūrā, jo šajā Railay pusē ir ļoti izteikti jūras bēgumi un ūdens atkāpjas par vairākiem desmitiem metru no krasta.
Pēc rīta peldes mierīgajā, dzidrajā jūrā un brokastīm viesnīcas restorānā, kur izvēlamies galdiņu pašā pludmales krastā ar skatu uz skaistajām Railay West līča klintīm, 10:00 dodamies uz norunāto tikšanās vietu. Tur mūs jau sagaida smaidīgs laivinieks, kas runā labā angļu valodā un izskatās, ka šoreiz mums ir tikusi arī laba, vēl saulē neizbalējusi laiva.
Diena ir saulaina, ar zilām debesīm, viļņu jūrā gandrīz nav un ir sajūta, ka mūs gaida lielisks piedzīvojums uz ūdens. Līdz pirmajai sala (Poda island) ir tikai 20 min brauciens. Pa ceļam šoferītis mums parāda Pranang pludmali ar tās alām un izstāsta, kā uz šo pludmali nākamajā dienā varam ērti aiziet no savas viesnīcas.
Un tad, priecādamies par jūras un klinšaino salu skatiem, jau drīz esam klāt Poda salā, kuras galvenā atpazīšanās zīme ir vientuļā klinšu saliņa Koh Mawr, kas paceļas tieši pretī Podas salas kristāldzidrajiem ūdeņiem un balto smilšu pludmalītei.
Fascinējošs skats, ko, protams, iemūžinām fotogrāfijās. Tad dodamies uz peldi tepat balto smilšu pludmalē. Smiltiņas šeit ir tik mīkstas kā milti un ūdens tik fantastiski dzidrs un gaiši zils, kā Maldivu salu bildēs.
Kādu 1.5 st izbaudām šo idilli, bet, kad šeit sāk sarasties arvien vairāk tūristu, atgriežamies savā laivā, kur mūs jau gaida mūsu šoferītis Cho.
Tālāk viņš mums piedāvā snoreklēt tepat Podas salā, bet citā tās pusē, kur piestājam pavisam mazā līcīti, kur bez mums ir vēl pāris citas laivas. Te, izkāpuši balto smilšu pludmalē, ieraugām ap sevi daudz krāsainu svītrainu zivtiņu. Laivinieks iedod mums katram pa ananāsa šķēlei, lai varam zivtiņas ar tām pievilināt. Vienā mirklī esam zivtiņu bara ielenkumā, kas ir fantastiski aizraujoši, īpaši jau snorkelējot un vērojot šo rosību zem ūdens.
Šāds teju vai privāts līcītis ar daudzajām zivtiņām un smalkajām baltajām smiltīm nudien šķiet kā paradīzes stūrītis un te pavadām labu laiku snorkelējot un peldoties. Prom dodamies vien tad, kad līcī pietauvojas vēl pāris laivas.
Tālāk laivojam uz Chicken (Vistu) salu, kura zīmīga ar klinti, kas atgādina vistas galvu.
Šī sala bēguma laikā savienojas ar smilšu strēli ar 2 citām mazām saliņām- Koh Tup un Koh Gai. Piknikojam Chicken salas krastā un gaidām, kad bēgumā varēsim doties pastaigā uz pārējām 2 saliņām.
Ir dienas vidus un saule pamatīgi “cepina”. Uzvelku peldēšanas kreklu ar garajām rokām un apsienu lakatu ap galvu, lai pavisam neapdegtu saulē (lai gan vakarā nākas secināt, ka šodien tomēr saules bijis par daudz). Izstaigājuši sēkli uz pārējām salām, konstatējam, ka bēguma laikā šeit papeldēt vairs īsti nav iespējams, jo ūdens ir tikai līdz ceļiem.
Cho piedāvā mums atgriezties Podas salas balto smilšu pludmalē, kur bēgums neesot jūtams. Un patiešām šeit atkal nonākam peldēšanas un snorkelēšanas paradīzē, jo ūdens ir tik dzidrs un seklā zona tik plaša, ka jūtamies kā milzu baseinā.
Šeit ievērojam kādu interesantu zivtiņu sugu, kas brīdī, kad snorkelējot viņām tuvojamies, pārī izpeld mums pretī un cenšas aizbaidīt no ūdens augos izveidotā mājokļa, kura tuvumā peld viņu mazulis. Un vēl citas pavisam mazas zivtiņas slēpjas smiltīs izraktās alās. Šī pludmale mani iedvesmo kādreiz aizceļot uz Maldīvu salām, jo iztēlojos, ka tur varētu būt līdzīga kristāldzidrā ūdens un balto smiltiņu pludmaļu paradīze, kur stundām varētu snorkelēt pētot zemūdens dzīvi.
Kad atgriežamies laivā, Cho mūs cienā ar šķēlēs sagrieztu ananāsu un tas ir kā ķirsītis uz tortes šai burvīgajai dienai. Secinu, ka tieši šīs divas dienas, kad esam devušies privātajos izbraukumos ar laivām, šajā ceļojumā ir bijušas pašas aizraujošākās un emocijām piepildītākās. Vakarā, pēc atgriešanās no brauciena, gan esam pārguruši un saulē apdeguši. Šādi pavadot visu dienu uz ūdens, prātīgi būtu vilkt ne tikai peldēšanas kreklu, bet arī garās peldēšanas bikses, kā to dara musulmaņi. Izskatās jau dīvainim, bet toties nebūtu nekāda stresa par apdegšanu saulē un pēc tam sūrstošu ādu naktī un nākamajā dienā. Jo visu laiku peldoties, ir pagrūti nemitīgi atjaunot sauļošanās krēma kārtu visam ķermenim. Esmu dabūjusi arī nelielu “jūras slimību”, jo vakarā, staigājot pa kūrortu, man šķiet, ka viss šūpojas.
Saulrietu sagaidām atkal turpat savas viesnīcas pludmales zviļņos tieši pludmales krastā, malkojot atdzesētus dzērienus. Pavakariņojam viesnīcas pludmales restorānā un tad dodamies uz masāžu Railay galvenās gājēju ieliņās kādā no saloniem. Šeit cenas masāžām par 50 baht augstākas kā Ao Nang kūrortā. Toties salonu kvalitāte zemāka. Tiekam uzvesti divstāvu ēkas otrajā stāvā (bez sienām), kur mūsu masāžas gultas (matrači uz koka kastēm) atrodas ar skatu uz gājēju ieliņu. Labi, ka priekšā tiek aizvilkts aizkariņš, citādi manus plikumus varētu apskatīt visi garāmgājēji. Patīkami, ka masāžas laikā varam baudīt svaigu gaisu un maigu jūras vējiņu, kā arī dzīvo mūziku tepat no blakus restorāna. Masierītes gan nav tik profesionālas kā iepriekš un laiku pa laikam savā starpā sarunājas, jo atrodamies abi blakus. Pēc masāžas dodamies uz bāru ar dzīvo mūziku, kur pasūtam kokteiļus un klausāmies ģitārista skaistajā balsī. Viņš mums par prieku nospēlē dažus mūsu iecienītos skaņdarbus, kuru ritmos varam ļauties deju solim tepat uz gājēju ieliņas. Tādejādi kļūstam par šī vakara zvaigznēm, jo saņemam komplimentus no bāra apmeklētājiem un muzikanta par savu dejotprasmi. Jāpiezīmē, ka citus dejotājus ne šeit Railay ne iepriekš Ao Nang nemanījām.
7. Diena Taizemes (Krabi) ceļojumā. 21.03.2023.
Šī ir pēdējā mūsu Taizemes ceļojuma diena, kuru plānojam pavadīt tepat Railay pludmalē, kā arī apskatīt interesantākās vietas tās apkārtnē, kur iespējams aiziet ar kājām. Tā kā šovakar mums jau lidojums no Krabi uz Bangkoku, tad no viesnīcas numuriņa izrakstāmies 11:30. Līdz tam paspējam izbaudīt rīta peldi rāmajos Railay pludmales ūdeņos, pirms te sabraukušas trokšņojošās garās astes motorlaivas.
Pēc brokastīm dodamies 5 min pastaigā līdz vietai, no kuras sākas stāva klinšaina taka uz Railay Bay skatu vietu kalnā virs abām Railay pludmalēm. Iepriekš jau esmu lasījusi, ka šis kāpiens esot visai ekstrēms un dubļains. Esot nepieciešami labi apavi. Tad nu esam uzvilkuši botiņas un šortus un sagatavojušies kāpienam kalnā. Kad ieraugu takas sākumu, uz brīdi sašaubos, vai tiešām to vēlos.
Taka ved pa sārtu mālainu akmeņainu nogāzi gandrīz vai stāvus augšup un drošībai te ir tikai novilktas resnas virves, kas ir kļuvušas sarkanas no mālainās zemes. Pasākums izskatās tiešām ekstrēms un es ar bažām iztēlojos, kādas izskatīsies manas baltās botiņas pēc šīs rāpšanās kalnā. Tomēr zinot, kāds skats mūs sagaida augšā kalnā, negribas laist šo “atrakciju” garām. Un Jānis arī ir apņēmības pilns kāpt. Pakāpjot pirmos metrus, saprotu, ka no malas izskatās bailīgāk nekā ir īstenībā un kādu 15 minūšu laikā jau esam uzkāpuši pa grūtāko akmeņaino posmu un tikuši līdz meža taciņai, kurā nogriežamies pa kreisi uz “view point”. Takā neesam vienīgie tūristi. Daži pat pamanījušies uzkāpt sandalēs vai pat basām kājām. Tas nomierina un iedrošina, ka arī lejā gan jau kaut kā norāpsimies pa stāvo taku. No skatu laukuma paveras nudien iespaidīga panorāma uz Railay West un East līčiem, kurus savieno nepilnu km plata kokospalmām apaugusi sauszemes strēle, kuru abās pusēs apskalo zilā jūra. Panorāmu vēl krāšņāku padara stāvas klinšu sienas, kas ieskauj Railay abas pludmales. Šis skats nelaiž vaļā un gribas to baudīt vēl un vēl.
Kāpiens lejup izrādās pat vieglāks nekā augšup. Esam gan nokļuvuši kāpēju sastrēgumā, jo vieta ir nudien populāra.
Pēc kāpiena esam sasvīduši un netīri- ar sarkanām mālainām rokām, Jānis iemanījies arī saplēst šortus. Tādēļ dodamies uz viesnīcas numuriņu sakopties. Es vēl aši paspēju uz veldzējošu peldi jūrā un tad jau arī pienācis laiks izrakstīties no numuriņa. Izstāstu par atgadījumu ar riekstiņu paku un pērtiķi mūsu numuriņā viesnīcas pārstāvei izrakstīšanās laikā un viņa laipni atzīst, ka par šo riekstu paciņu mums nebūšot jāmaksā, ja vien neesam neko citu no minibāra izlietojuši. Laikam jau šādi atgadījumi šeit ir visai bieži.
Nolikuši čemodānus viesnīcas mantu glabātuvē, dodamies 15 min pastaigā līdz Pranang pludmalei, kura izslavēta ar savām klinšu alām un restorānu, kurā var vakariņot klinšu alā ar skatu uz jūru saulrietā. Jāatzīmē gan, ka šāda iespēja pieejama tikai šīs viesnīcas viesiem un vakariņas izmaksājot ap 100 EUR par 2 personām vismaz. Mēs izmantojam iespēju šo klinšu arku ieskauto pludmali izbaudīt par brīvu un, kamēr Jānis iekārtojies uz kāda akmeņa, lasa grāmatu, es peldos smaragdzilajā ūdenī, priecājoties par skaistajām klinšu ieskautās pludmales ainavām un stalaktītiem/stalagmītiem arkā virs ūdens vienā no pludmales galiem. Atpūtnieku gan te ļoti daudz, privātumu neatrast.
Pavadījuši šeit pāris stundas, dodamies atpakaļ uz Railay centru, lai papusdienotu kādā no galvenās ieliņas restorāniem, kur cenas uz pusi zemākās kā mūsu viesnīcas restorānā, bet nav skata uz jūru un arī kafejnīcu/restorāniņu iekārtojums ļoti vienkāršs. Nekāda šika.
Vēl pāris stundas laiskas atpūtas pie viesnīcas baseina jūras bēguma laikā, un tad jau pienācis laiks doties uz laivu piestātni, lai nokļūtu atpakaļ Ao Nang kūrortā. Tā kā šodien bēgums ir ļoti izteikts, tad uz laivu mums jāiet pārdesmit metrus pa ūdeni. Tuvojoties laivai, esmu izmirkusi jau līdz vidum. Čemodānus turam virs galvām, lai vismaz tos pasargātu no ūdens. Pa ceļam uz laivu satiekam kādu latviešu jauniešu pāri, kuri aizrautīgi izstāsta mums par saviem piedzīvojumiem Vjetnamā un Taizemē un tā, sarunājoties, nemanot paiet 15 min pārbrauciens līdz Ao Nang, kur šķiramies ar laba ceļa vēlējumiem viens otram.
Tad sarunāju taxi par 500 baht (16 EUR) uz lidostu un jau pavisam drīz sēžam kondicionētā ērtā minibusiņā ceļā uz Krabi lidostu, kur nokļūstam pēc 40 min brauciena. Esmu gan piesardzības vadīta pārāk ātri saplānojusi braucienu uz lidostu, kā rezultātā mums šeit nākas sēdēt 2.5 st, gaidot savu reisu, jo Krabi lidostā visas kontroles izejam ļoti ātri- šķiet kādā pusstundā. Lidosta ir tikko kā uzcelta un tajā ir vien pāris ēstuvītes un veikaliņi. Īsti nav ko sadarīt, gaidot lidojumu, tādēļ situāciju glāb Wifi. Lidojums ar Air Asia uz Bangkoku ir ļoti mierīgs un ērts. Lidmašīna šķiet samērā jauna, stjuartes laipnas. Labāk pat kā ar Bangkok Airways šurpceļā.
Ap 23:30 naktī esam ielidojuši Bangkokā, kur atrodu norezervētās viesnīcas transfēru un jau drīz esam ērtā 4 zv viesnīcas numuriņā (35 EUR par nakti, iekļaujot transfērus), kur mums gan tikai 5.5 st laiks miegam, lai agri no rīta dotos atpakaļ uz lidostu uz Finnair savienoto reisu caur Helsinkiem uz Rīgu.
Un tā, mūsu nedēļu garais (lasi “īsais”) ceļojums ir noslēdzies. Protams, būtu lieliski, ja mēs šim ceļojumam būtu varējuši atvēlēt vismaz 10 dienas, bet darbu un bērnu dēļ šoreiz šis bija “ātrais” tropu piedzīvojums, kura galvenais mērķis man bija izbaudīt īstu tropisku vasaru, peldes skaistā siltā jūrā kokosriekstu palmām un klintīm ieskautās pludmalēs, pavadīt laiku divatā bez ikdienas stresa un rūpēm, baudīt gardus eksotiskus ēdienus, augļus, jūras veltes, kā arī palutināt sevi ar ikvakara masāžām. Visu šo es arī piepildīju un jūtos patiešām sasmēlusies saules, siltuma, skaistuma, pozitīvu emociju, romantikas un lutināšanas. Un nu varu atkal ar entuziasmu atgriezties pie ikdienas darbiņiem, plānojot ceļojumus klientiem. Un pavisam patīkama ir doma, ka jau pēc dažām nedēļām mūs gaida nākamais piedzīvojums- brauciens ar katamarānu pa Grieķijas salām. Nu ir taču dzīve skaista, ja to var dzīvot šādi, vai ne?
Varu palīdzēt arī jums ar Taizemes ceļojumu organizēšanu (aviobiļetes, viesnīcas, transfēri, apskates vietu ieteikumi).